Google+ Uganda Kitgum Education Foundation - Oeganda Kitgum School Stichting

UKEF LOGO ORGKIDS LOGO

 BACK  to    BASIC

 

                       - Being a Child

                       - Kind kunnen zijn

                       - Kind sein Können

BUILDING

               YOUR 

                        HORIZON

- Quality Education

           - Kwaliteits onderwijs

                            - Kwalitäts Schuling

MOVING  LIVES

- Improving living conditions

- Leefomstandig heden verbeteren

- Die Lebens Umstände verbessern

SAFE  at  School

 

- Our School Entrance

- Onze School ingang

- Eingang Unsere Schule

×

Bericht

EU e-Privacy Directive

This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

View e-Privacy Directive Documents

View GDPR Documents

You have declined cookies. This decision can be reversed.

Oeganda Kitgum School Stichting

"Onderwijs is het machtigste wapen dat je kunt gebruiken om de wereld te veranderen." - Nelson Mandela.

Ongeacht leeftijd, ras, gezondheid of sociale klasse, we moeten allemaal leren om ons potentieel te ontsluiten en verder te gaan als individuen in de samenleving. De Uganda Kitgum Education Foundation (UKEF) is gewijd aan het verbeteren van levens en gemeenschappen in Noord-Oeganda door het openen van scholen voor kinderen. Na meer dan twee decennia van burgeroorlog. Ondanks de erkenning van een ruwe weg te gaan, de mensen van Noord-Oeganda te delen in de hoop dat het opbouwen van hun leven mogelijk is, en de overtuiging dat investeren in onderwijs is fundamenteel voor het proces. De toekomst van onze kinderen is afhankelijk van de toegang tot goede scholen en gekwalificeerde docenten.

 

Achtergrondinformatie
De burgeroorlog tussen de Lord's Resistance Army (LRA) en de Oegandese regering heeft Noord-Oeganda het meest getroffen. De oorlog woede van 1986 tot 2006. De verwoestende gevolgen van de oorlog ontheemd meer dan 1,8 miljoen mensen. Deze vluhcten naar internationaal ontheemden (IDP's) kampen. Tijdens de oorlog zijn naar schatting 30.000 kinderen ontvoerd en gebruikt als kindsoldaten. Daarnaast zijn tienduizenden Noord-Oegandesen verminking, gedood en zijn al hun eigendommen verloren. (Bron)

Met de stillte van de wapens sinds 2006, is de regio getuige geweest van een relatieve rust en IDP's zijn geleidelijk hervestigd en terug naar hun voorouderlijke huizen en gemeenschappen. Helaas, beperkte toegang tot sociale voorzieningen zoals onderwijs, gezondheidszorg, schoon water en sanitaire voorzieningen behoren tot de degelijkse uitdagingen van een gemiddelde persoon in Noord-Oeganda.
 
Er zijn veel weeskinderen, als gevolg van de burgeroorlog, HIV / AIDS infectie en sterfgevallen. De LRA ontvoerde vele jonge meisjes en gebruikte ze als seksslavinnen. Sommige van deze meisjes werden moeders tegen hun eigen wil. Degenen die ontsnapte aan de gevangenschap strijden nu met de uitdagingen van het opvoeden van hun kinderen zonder hulp van hun families.

Over het geheel genomen is er een hoge werkloosheid in Oeganda. Onvoldoende toegang tot het onderwijs in de afgelopen decennia heeft geleid tot massale jeugdwerkloosheid in het land. Meer dan 3 op de 4 Oegandese is jonger dan 30 jaar. Verenigde Naties Report, 2011 schattingen ongeveer 83 procent van de Oegandese jongeren werkloos

Nieuwsbrief :

Registreert u zich aub eerst op de site voordat u zich kunt inschrijven voor de lijst.
Nog geen account? Registreer
      DONATIONS : Bank information  : BIC/SWIFT : ABNANL2A - IBAN : NL26 ABNA 0603 5870 54ANBI LOGO
      KvK / Chamber of Commerce registration : 57166250  - ANBI / Registration 8524.65.178

 

In Kontakt met onze supporters...

     

heather plett   Grassere logo  rotary  big snack Landal HVS Logo FC       
 N Ruiters  sintermeerten logo  LIONS LOGO  logo Wijnfeesten small        

 

Heather Plett bezoekt LAKER Memorial School

Mevrouw Heather Plett uit Canada heeft ons project bezocht om ons 5-jarig jubileum te vieren.

Hier is een klein verslag van dit bezoek.

1234651112
Ik heb de sneeuw achtergelaten. Na twee dagen reizen, ben ik in Oeganda! Na een kort verblijf in Kampala gaan we naar het district Kitgum om de familie van Nestar en de school te bezoeken die velen van jullie hebben ondersteund.
Vandaag (15/11/2018) is meer emotioneel dan ik had verwacht. Ik heb nog niet de juiste woorden om uit te leggen hoe het was om ons eerste bezoek aan de school te brengen en om zo hartelijk als lid van de schoolfamilie te worden verwelkomd, dus ik zal beginnen met foto's. Misschien komen later meer woorden. Deze kinderen hebben een stukje van mijn hart veroverd.
 
 
 
Vandaag (16-11-2018) bezochten we een hervestigingskamp voor vluchtelingen uit Zuid-Soedan. Ik had beelden in mijn hoofd van mensen die in tenten woonden, dicht bij elkaar, maar dit was niet dat beeld. Kijk goed naar die hutten - sommigen hebben zelfs bloemen geplant om hun (hopelijk tijdelijke) huizen gastvrijer te maken. Er zijn 32.000 mensen in dit kamp, en toch kwamen we toevallig verrassend in precies het juiste blok terecht waar Nestar's familieleden uit Soedan leven terwijl ze wachten op vrede in hun land zodat ze terug naar huis kunnen gaan.
2122232425262728
 
Dit zijn fietsen die in de rij staan voor distributie in het vluchtelingenkamp dat we bezochten. Een van de dingen die we leerden toen we daar waren, is dat de bedoeling in dit kamp is om de mensen hier te huisvesten totdat ze in staat zijn om naar huis terug te keren en ze niet in andere landen te hervestigen. De EU stuurt geld om de mensen in dit kamp te houden, die mogelijk gedeeltelijk protectionistisch zijn (dwz ze buiten onze landen houden) en deels verstandig (dat wil zeggen dat ze waarschijnlijk beter kunnen worden geholpen dicht bij huis te blijven, voor het geval ze wat terug kunnen keren) dag). Nu ... Ik geef toe dat ik weinig weet over vluchtelingen- en hervestigingsproblemen, en dit kamp is verre van het perfecte antwoord (dwz gezonde mensen hebben geklaagd over het gebrek aan kansen om geld te verdienen voor hun families door dingen te doen zoals het maken van stenen te koop), maar het roept de vraag op - waarom zou de VS geen geld sturen om de karavaan te steunen van vluchtelingen die door Mexico reizen in plaats van troepen naar de grens te sturen?
29

Vandaag was een opmerkelijke dag. Ik had het voorrecht gast te mogen zijn op de kleuterschool aan de Laker Memorial School in Kitgum District, Oeganda, en het was anders dan elke kleuterschool die ik ooit heb meegemaakt. Het was een gemeenschapsviering van een dag met vele toespraken (waaronder de uwe), dansen, liederen, een spellingbij, een fanfarekorps, geschenken en een groot feest. Er was zelfs een hilarische "dwaas zijn voor de blanke vrouw wiens heupen zich niet zo kunnen bewegen", dans die ik je wel of niet later laat zien. Ik zal meer foto's en video delen zodra ik meer gegevens heb om te uploaden.

30313334

Om eerlijk te zijn, ben ik enigszins terughoudend geweest om foto's van deze reis op sociale media te plaatsen, uit angst om eruit te zien als het vermoeide cliche van "een betere blanke vrouw die Afrika redt". Weet dit - Afrika hoeft niet te worden opgeslagen en ik zal hier nooit voor komen. De enige dingen die ik hier te bieden heb, zijn vriendschap en financiële middelen ter ondersteuning van hun leiderschap en visie. Ik ben hier, resoluut, met nederigheid en een leerhouding, en ontvang met diepe dankbaarheid de prachtige gastvrijheid van de mensen in het district Kitgum. Ik geloof in manieren vinden om een rechtvaardigere verdeling van middelen te ondersteunen, maar ik geloof niet in de behoefte aan westerse inmenging.

 

Nee, deze heupen bewegen niet zo. (Maar DAMN was het leuk om te proberen!)

Nestar daarentegen is een doorgewinterde pro

 

Die kinderen hoor! Oef!

Zelfs de peuter kan het beter schudden dan de blanke dame.

3235363738

Het was een voorrecht om deze week samen te leven met de Nestar-familie in het district Kitgum in Uganda. Ik was goed gevoed en verzorgd (zelfs mijn was gedaan) en ik neem graag een pot vol pindakaas mee naar huis van hun boerderij.

The family compound.Nestar’s sister and niece making the best chapati I’ve ever tasted.More family members preparing the meet for supperNestar’s sister washing my laundry. How she worked bent over like this for about an hour is beyond me.The “kid’s’ table” at lunch timeEnough chapati for everyone!My laundry on the line.

(19-11-2018) Nestar vertelt me ​​dat ik nu de "echte Afrikaanse ervaring" heb gehad. Na een reis van twaalf uur die zes had moeten duren, kwamen we aan op onze bestemming in Kampala net toen de zon opkwam. Om te zeggen dat de nacht bewogen was, zou een understatement zijn. Het omvatte een kapotte auto aan de kant van de weg in het midden van nergens in het pikkedonker in een onweersbui (in een gebied waarvan bekend is dat er bandieten langs de weg staan), veel creatief denken en onderhandelen over mobiele telefoons om te proberen te vinden ons een andere oplossing, een lange en krappe busrit die ons naar het centrum van Kampala bracht om 3 uur 's ochtends, een mislukte technologie die betekende dat het vervoer dat we hadden geregeld (omdat taxi's in Kampala midden in de nacht misschien niet betrouwbaar zijn) niet was gekomen ontmoet ons, nog twee uur zitten in de bus (omdat het veiliger was dan ergens anders te wachten) wachtend op een chauffeur en uiteindelijk verdwaald op weg naar het huis van onze gastheer. Uiteindelijk zijn we allemaal veilig (inclusief de levende kip die we met ons meenamen) en we hebben een interessant verhaal te vertellen.