Google+ Uganda Kitgum Education Foundation - Waarom schooling ?

UKEF LOGO ORGKIDS LOGO

 BACK  to    BASIC

 

                       - Being a Child

                       - Kind kunnen zijn

                       - Kind sein Können

BUILDING

               YOUR 

                        HORIZON

- Quality Education

           - Kwaliteits onderwijs

                            - Kwalitäts Schuling

MOVING  LIVES

- Improving living conditions

- Leefomstandig heden verbeteren

- Die Lebens Umstände verbessern

SAFE  at  School

 

- Our School Entrance

- Onze School ingang

- Eingang Unsere Schule

×

Bericht

EU e-Privacy Directive

This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.

View e-Privacy Directive Documents

View GDPR Documents

You have declined cookies. This decision can be reversed.

Waarom schooling ?

Wereldwijd gaan meer dan 101 miljoen kinderen niet naar school - velen van hen zijn meisjes. Het grootste aantal van niet school gaande kinderen komt voor in Sub-Sahara gebied van Afrika en Zuid-Azië.

In Oeganda, is het netto primaire schoolbezoek 94 %, maar slechts 57 procent van degenen completeren de basisschool. Kwalitatief goed onderwijs is verre van een realiteit voor vele miljoenen kinderen op het platteland van Oeganda. De meeste basisscholen zijn in de handen van de overheid in het land, een gemiddelde klasgrootte is ongeveer 100 leerlingen.

Er bestaan grote verschillen tussen mannen en vrouwen ​​bij het volgen van de lagere school en voltooiing in het landelijke gebied van Noord-Oeganda. Conflicten en de wijdverspreide armoede situatie leidde tot inkomensarmoede, kinderarbeid en HIV / AIDS in de regio. Voor veel arme gezinnen, heeft opvoeding van de mannelijke kinderen heeft prioroteit op hun vrouwelijke tegenhanger. Om extra inkomen voor het gezin te genereren, werken jonge meisjes veelal als huishoudster of babysitters in plaats van naar school te gaan. Middels het inkomen wordt het schoolgeld betaald voor hun broers en zussen. Onderwijs wapend mensen met kennis, vaardigheden en waarden die de basis vormen die ze levenslang nodige hebben om zelf redzaam te zijn en een professionele carrière in het vooruit ziet.

Onderwijs is een hulpmiddel die men kan gebruiken om generationele armoede te doorbreken, ziekten te verweren en de productiviteit te verhogen. Een opgeleid persoon heeft meer kans om zinvol werk te vinden, respectievelijk een gezond gezin, met minder kinderen en een betere toekomst te hebben. "Ik vind het niet erg als ik op de grond gaan zitten op school Alles wat ik wil is het onderwijs ...'' - Malala Yousafzai. Net als Malala, de Pakistaanse jonge vrouw uitgesproken voorstander voor meisjes onderwijs met als risico haar eigen leven;. Veel kinderen. over de hele wereld hebben de vastberadenheid om te vechten voor hun recht op onderwijs. Toen ik jong was, liepen mijn oudere broers en zussen van huis in Ogako tot Senior Secondary School in Lai, een afstand van meer dan 7 km per enkele reis. Het duurde ongeveer 1 uur en 30 minuten om naar school te gaan. We moesten alleen een beetje vroeger wakker worden om naar de middelbare school te gaan. Hoewel hun opleiding door de burgeroorlog onderbroken werd, heeft hun vastberadenheid en inzet getoond dat je zelfredzaam kunt zijn.

Dit verhaal en zo veel andere onwaarschijnlijke verhalen moeten ons dwingen om ouders en kinderen te helpen in dergelijke gemeenschappen, het realiseren van hun dromen. Wij zijn ervan overtuigd dat we samen de macht hebben om een ​​verschil in de levens van deze kinderen en hun gemeenschappen te bewerkstelligen. Wil jij ons helpen bij onze zaak?

Millenniumdoel 2:'' Zorg ervoor dat, in 2020, overal kinderen, zowel jongens als meisjes, in staat zullen zijn om het ​​volledige basisonderwijs te voltooien'' Ondanks de enorme inspanningen van de verschillende belanghebbenden om de millenniumdoelstellingen voor ontwikkeling te bereiken, de hoop op universeel basisonderwijs in 2020 vooral in veel ontwikkelingslanden, waaronder post-conflict landen en gemeenschappen blijft een droom. Dit is het motief achter de oprichting van Uganda Kitgum Education Foundation (UKEF ).

Nieuwsbrief :

Registreert u zich aub eerst op de site voordat u zich kunt inschrijven voor de lijst.
Nog geen account? Registreer
      DONATIONS : Bank information  : BIC/SWIFT : ABNANL2A - IBAN : NL26 ABNA 0603 5870 54ANBI LOGO
      KvK / Chamber of Commerce registration : 57166250  - ANBI / Registration 8524.65.178

 

In Kontakt met onze supporters...

     

heather plett   Grassere logo  rotary  big snack Landal HVS Logo FC       
 N Ruiters  sintermeerten logo  LIONS LOGO  logo Wijnfeesten small        

 

Heather Plett bezoekt LAKER Memorial School

Mevrouw Heather Plett uit Canada heeft ons project bezocht om ons 5-jarig jubileum te vieren.

Hier is een klein verslag van dit bezoek.

1234651112
Ik heb de sneeuw achtergelaten. Na twee dagen reizen, ben ik in Oeganda! Na een kort verblijf in Kampala gaan we naar het district Kitgum om de familie van Nestar en de school te bezoeken die velen van jullie hebben ondersteund.
Vandaag (15/11/2018) is meer emotioneel dan ik had verwacht. Ik heb nog niet de juiste woorden om uit te leggen hoe het was om ons eerste bezoek aan de school te brengen en om zo hartelijk als lid van de schoolfamilie te worden verwelkomd, dus ik zal beginnen met foto's. Misschien komen later meer woorden. Deze kinderen hebben een stukje van mijn hart veroverd.
 
 
 
Vandaag (16-11-2018) bezochten we een hervestigingskamp voor vluchtelingen uit Zuid-Soedan. Ik had beelden in mijn hoofd van mensen die in tenten woonden, dicht bij elkaar, maar dit was niet dat beeld. Kijk goed naar die hutten - sommigen hebben zelfs bloemen geplant om hun (hopelijk tijdelijke) huizen gastvrijer te maken. Er zijn 32.000 mensen in dit kamp, en toch kwamen we toevallig verrassend in precies het juiste blok terecht waar Nestar's familieleden uit Soedan leven terwijl ze wachten op vrede in hun land zodat ze terug naar huis kunnen gaan.
2122232425262728
 
Dit zijn fietsen die in de rij staan voor distributie in het vluchtelingenkamp dat we bezochten. Een van de dingen die we leerden toen we daar waren, is dat de bedoeling in dit kamp is om de mensen hier te huisvesten totdat ze in staat zijn om naar huis terug te keren en ze niet in andere landen te hervestigen. De EU stuurt geld om de mensen in dit kamp te houden, die mogelijk gedeeltelijk protectionistisch zijn (dwz ze buiten onze landen houden) en deels verstandig (dat wil zeggen dat ze waarschijnlijk beter kunnen worden geholpen dicht bij huis te blijven, voor het geval ze wat terug kunnen keren) dag). Nu ... Ik geef toe dat ik weinig weet over vluchtelingen- en hervestigingsproblemen, en dit kamp is verre van het perfecte antwoord (dwz gezonde mensen hebben geklaagd over het gebrek aan kansen om geld te verdienen voor hun families door dingen te doen zoals het maken van stenen te koop), maar het roept de vraag op - waarom zou de VS geen geld sturen om de karavaan te steunen van vluchtelingen die door Mexico reizen in plaats van troepen naar de grens te sturen?
29

Vandaag was een opmerkelijke dag. Ik had het voorrecht gast te mogen zijn op de kleuterschool aan de Laker Memorial School in Kitgum District, Oeganda, en het was anders dan elke kleuterschool die ik ooit heb meegemaakt. Het was een gemeenschapsviering van een dag met vele toespraken (waaronder de uwe), dansen, liederen, een spellingbij, een fanfarekorps, geschenken en een groot feest. Er was zelfs een hilarische "dwaas zijn voor de blanke vrouw wiens heupen zich niet zo kunnen bewegen", dans die ik je wel of niet later laat zien. Ik zal meer foto's en video delen zodra ik meer gegevens heb om te uploaden.

30313334

Om eerlijk te zijn, ben ik enigszins terughoudend geweest om foto's van deze reis op sociale media te plaatsen, uit angst om eruit te zien als het vermoeide cliche van "een betere blanke vrouw die Afrika redt". Weet dit - Afrika hoeft niet te worden opgeslagen en ik zal hier nooit voor komen. De enige dingen die ik hier te bieden heb, zijn vriendschap en financiële middelen ter ondersteuning van hun leiderschap en visie. Ik ben hier, resoluut, met nederigheid en een leerhouding, en ontvang met diepe dankbaarheid de prachtige gastvrijheid van de mensen in het district Kitgum. Ik geloof in manieren vinden om een rechtvaardigere verdeling van middelen te ondersteunen, maar ik geloof niet in de behoefte aan westerse inmenging.

 

Nee, deze heupen bewegen niet zo. (Maar DAMN was het leuk om te proberen!)

Nestar daarentegen is een doorgewinterde pro

 

Die kinderen hoor! Oef!

Zelfs de peuter kan het beter schudden dan de blanke dame.

3235363738

Het was een voorrecht om deze week samen te leven met de Nestar-familie in het district Kitgum in Uganda. Ik was goed gevoed en verzorgd (zelfs mijn was gedaan) en ik neem graag een pot vol pindakaas mee naar huis van hun boerderij.

The family compound.Nestar’s sister and niece making the best chapati I’ve ever tasted.More family members preparing the meet for supperNestar’s sister washing my laundry. How she worked bent over like this for about an hour is beyond me.The “kid’s’ table” at lunch timeEnough chapati for everyone!My laundry on the line.

(19-11-2018) Nestar vertelt me ​​dat ik nu de "echte Afrikaanse ervaring" heb gehad. Na een reis van twaalf uur die zes had moeten duren, kwamen we aan op onze bestemming in Kampala net toen de zon opkwam. Om te zeggen dat de nacht bewogen was, zou een understatement zijn. Het omvatte een kapotte auto aan de kant van de weg in het midden van nergens in het pikkedonker in een onweersbui (in een gebied waarvan bekend is dat er bandieten langs de weg staan), veel creatief denken en onderhandelen over mobiele telefoons om te proberen te vinden ons een andere oplossing, een lange en krappe busrit die ons naar het centrum van Kampala bracht om 3 uur 's ochtends, een mislukte technologie die betekende dat het vervoer dat we hadden geregeld (omdat taxi's in Kampala midden in de nacht misschien niet betrouwbaar zijn) niet was gekomen ontmoet ons, nog twee uur zitten in de bus (omdat het veiliger was dan ergens anders te wachten) wachtend op een chauffeur en uiteindelijk verdwaald op weg naar het huis van onze gastheer. Uiteindelijk zijn we allemaal veilig (inclusief de levende kip die we met ons meenamen) en we hebben een interessant verhaal te vertellen.